Гражданско Движение ''ДНЕС''

Спорт и любопитно

Начало / Актуално - Спорт и любопитно / "Монтана" удари 3:2 ...

"Монтана" удари 3:2 ЦСКА при представянето на "червените" за новия сезон

"Монтана" победи ЦСКА с 3:2 в контролна среща, играна на стадион "Българска армия".

Мачът беше затворен за фенове, като преди него бе представен отборът на домакините за новия сезон в българското първенство.

В него личаха имената на новите попълнения на отбора - вратарят Димитър Евтимов, защитникът Юрген Морей, халфовете Амос Юга и Юнус Санхаре и крилото Жул Кейта.

Като титуляри започнаха Морей, Юга и Санхаре, докато другите двама се появиха след почивката.

Освен това в мъжкия състав на "червените" бяха включени и младежите Тонислав Йорданов, Ивайло Илиев, Мартин Смоленски, Митко Митков, Асен Дончев и Марк Емилио Папазов.

Като цяло мачът беше доста динамичен, с положения и пред двете врати.

Домакините поведоха в 12-ата минута чрез Али Соу, който малко по-рано нацели и греда.

ЦСКА диктуваше случващото се на терена, но в 35-ата минута Борислав Балджийски изравни не без помощта на късмета.

Две минути преди края на първото полувреме капитанът на ЦСКА Валентин Антов се разписа за 2:1 при едно разбъркване в наказателното поле на гостите.

През втората част момчетата на Никола Спасов, който беше доста активен през целия мач край тъчлинията, направиха пълен обрат с голове на Николай Минков (74) и Валери Христов (88).

ЦСКА пък отново показа слабост пред противниковата врата, каквато бе характерна за тима и през миналия сезон.