Спорт и любопитно

Начало / Актуално - Спорт и любопитно / Макар и с приемлив р...
Макар и с приемлив резултат

Макар и с приемлив резултат "Лудогорец" падна от "Ференцварош"

"Лудогорец" загуби 1:2 от "Ференцварош" в мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига в Будапеща.

Резултатът е приемлив донякъде за българския първенец, който ще продължи при победа в реванша с 1:0 или с два гола разлика.

При 2:1 на "Лудогорец Арена" ще се играят продължения и евентуално ще се бият дузпи, а при всякакъв друг резултат напред ще продължи тимът от Разград.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато след центриране на Ловренчиш Нгуен Токмак изпревари буквално с милиметри Икоко и откри резултата.

Българският шампион упражни силен натиск до края на полувремето и в 31-ата минута Якуб Свирчок изравни, като довкара избита от вратаря на унгарците топка след силет удар на Чибота.

Неочаквано "Лудогорец" предостави отново инициативата на домакините след почивката и в крайна сметка украинецът Олександър Зубков вкара победен гол.