Гражданско Движение ''ДНЕС''

Спорт и любопитно

Начало / Актуално - Спорт и любопитно / Мощно начало! Първа ...
Мощно начало! Първа победа за Гришо от месец насам

Григор Димитров записа първа победа след около месец пауза, постигайки успех с Давид Гофен над французите Адриан Манарино и Фабрис Мартин в надпреварата на двойки на турнира в Монте Карло - 7:6, 6:2 за точно 1 час и 18 минути.

Двубоят не започна добре за Гришо и Гофен и тандемът им изостана с 0:3 след пробив във втория гейм, а преднината на Манарино/Мартин стана 4:1, след което обаче започна обрат. Димитров и Гофен стигнаха до 5:5, а след това и до тайбрек, спечелен със 7:3.

Във втория сет българо-белгийският дует не допусна изненада и поведе с 3:0, а авансът им стигна 5:2, след което дойде и победата в сета и мача.

След 19:00 часа наше време ще ясен и съперникът на сингъл на българина, тъй като тогава трябва да приключи срещата между Пиер-Юг Ербер и Паоло Лоренци.