Спорт и любопитно

Начало / Актуално - Спорт и любопитно / ЦСКА спаси "Царско с...
ЦСКА спаси

ЦСКА спаси "Царско село", падна с 1:2

"Царско село" официално се спаси от битката за изпадане в елита, като победи с 2:1 ЦСКА у дома. Така от назначаването на Любослав Пенев "червените" нямат победа в първенството, а това бе първи успех на заместника му в "Царско село" Тони Здравков.

"Царско село" вече има 6 точки преднина пред "Славия" и няма как да попадне в долната четворка, която ще определи изпадащите. Тимът има по-добри показатели в директните двубои срещу "белите" и дори при изравняване няма как да се окаже в долната част на класирането.
ЦСКА подходи доста надменно и си изпати и заради съдийството. В 8-ата минута Димитър Костадинов бутна с ръка Петър Занев, който при падането го закачи и Радослав Гидженов даде дузпа от която самият Костадинов вкара за 1:0.

В 34-ата мин Гидженов отново даде доста спорен фаул срещу Занев и му вдигна втори жълт картон.

Испанецът Пабло Караско, който води ЦСКА вместо наказания Любо Пенев се ядосва на играта на своите.

Въпреки, че останаха с 10 човека "червените" успяха да изравнят в 75-ата минута чрез Бисмарк Чарлз.

Собственикът на

Собственикът на "Царско село" Стойне Манолов сяда на трибуните.

В последната минута само Гидженов и помощникът му не видяха тъч в полза на ЦСКА и дадоха такъв за домакините. От там се стигна до ново нарушение и след центрирането от пряк свободен удар Реян Даскалов направи 2:1.

Стойчо Стоилов и Данаил Ганчев дискутират играта на ЦСКА.

Легендарният играч и треньор на ЦСКА Стойчо Младенов също бе на мача.