Гражданско Движение ''ДНЕС''

България

Начало / Актуално - България / Предстоящи събития в...
Предстоящи събития в страната за 14 май

Предстоящи събития в страната за 14 май



***
София.
От 9.30 ч. чрез платформата Zoom ще бъдат открити Кирило-Методиевски четения 2021, посветени на светлата памет на проф. Донка Петканова.

***
София.
От 10.00 ч. в "Хотел София Балкан" ще се проведе дискусия на тема „Конституцията на Република България - 30 години по-късно“.

***
София.
От 09.30 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Миню Стайков и още 12 лица.

***
София.
От 10.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Георги Попов и още 3 лица.

***
София.
От 10.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Блага Белухова и Иво Дичев.

***
София.
От 10.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Иван Монев и още 4 лица.

***
София.
От 10.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Петко Димов и още 6 лица.

***
София.
От 10.30 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Ирена Иванова и още 2 лица.

***
София.
От 11.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Даринка Русенова и още 8 лица.

***
София.
От 14.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Георги Георгиев и още 2 лица.

***
София.
От 14.00 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Руслан Любомиров и още 7 лица.

***
София.
От 14.30 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група срещу Борис Бутев и още 4 лица.

***
София.
От 14.30 ч. Специализираният наказателен съд ще гледа делото за участие в организирана престъпна група срещу Нина Ставрева.

***
София.
От 17.00 ч. в Националния природонаучен музей ще бъде открита изложбата "Избрано от най-добрите унгарски природни фотографии за последните 30 години".

***
София.
От 18.30 часа в „Галерия 900“ ще бъде открита изложба на художничката Гергана Иванова.

***
Асеновград.
От 17.30 ч. в Старинно училище „Свети Георги” - Проект „Рестарт” ще бъде открита самостоятелна изложба на скулптура на Огнян Читаков.

***
Асеновград.
От 18.00 ч. в галерия „Крис“ ще бъде открита Обща художествена изложба на младите творци от града.

***
Благоевград.
От 09.30 часа в зала „22-ри септември“ ще се проведе извънредно заседание на Общинския съвет.

***
Бургас
От 9.30 часа в заседателната зала на 1-ви етаж в сградата на Областна администрация Бургас на ул. „Цар Петър” № 1 ще се проведат консултации между политическите партии и коалиции за определяне състава на Районна избирателна комисия Бургас за провеждане на избори за народни представители на 11 юли т.г.

***
Бургас.
От 11.00 часа в Изложбен център „Флора“ ще се състои тържественото откриване на 18-ата туристическа борса „Вашата ваканция“.

***
Бургас
В 15.30 часа във фоайето на Областна администрация Бургас ще бъде открита изложба на участниците в конкурса за плакат на тема „Испански език и култура“

***
Бургас
От 18.00 часа в Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, предстои литературна премиера на книгата "Лешникови градини" от Хайри Хамдан -палестински поет, писател и преводач , носител на световни литературни награди в Египет, Саудитска Арабия и Палестина

***
Бургас
От 18.00 часа в Културен център „Морско казино“, Зала „Петя Дубарова”, ет. 1, предстои награждаване Национален литературен конкурс „Петя Дубарова”

***
Бургас
От 19.00 часа в Културен дом на нефтохимика ще започне постановката „Селска чест“

***
Варна.
От 13.30 ч. пред катедралния храм „Успение Богородично“ ще се състои финалното събитие от четвъртото поредно издание на кампанията за пътна безопасност „Най-добър млад шофьор на България“.

***
Велико Търново.
От 10.00 часа в „Гербова зала“ на Областната администрация ще се проведат консултации за определяне на състава на Районна избирателна комисия.

***
Видин.
От 09.00 часа секретарят на Общината Валери Димитров ще присъства на празника в СУ "П.Р.Славейков“.

***
Видин.
От 10.00 часа кметът на Община Видин д-р Цветан Ценков ще бъде гост на тържественото изпращане на зрелостниците от випуск 2021 в ППМГ "Екзарх Антим I", а от 11.00 ч. ще присъства на тържеството в ПГТ "Михалаки Георгиев".

***
Видин.
От 10.00 часа зам.-кметът по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова ще е гост на тържественото изпращане на абитуриентите в ГПЧЕ "Йордан Радичков".

***
Видин.
От 10.00 часа заместник-кметът по финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо развитие Цветомира Илиева ще уважи празненството в СУ "Цар Симеон Велики".

***
Видин.
В 10.30 часа заместник-кметът по европейски политики и инвестиции Десислава Тодорова ще е гост в ПГ "Проф. д-р Асен Златаров“.

***
Видин.
От 11.00 часа в Конферентния център на Областната администрация ще се проведат консултации за определяне състава на Районната избирателна комисия.

***
Видин.
От 14.00 ч. в офиса на информационен център ЕВРОПА ДИРЕКТНО Видин, ул. „Христо Ботев“ 93, ет. 1 в сградата на Регионален бизнес инкубатор ще се състои откриващо събитие във връзка със старта на новото поколение ЕВРОПА ДИРЕКТНО Видин.

***
Враца.
От 16.00 часа в Заседателната зала на Областната администрация ще се проведат консултации за определяне на Районна избирателна комисия.

***
Враца.
От 19.30 ч. в салона на НЧ „Развитие-1869“ ще се състои концерт на Симфониета-Враца.

***
Габрово.
От 18.30 ч. в Музея на хумора и сатирата ще бъде представена изложба на Йордан Панков.

***
Добрич.
От 10.00 часа в Окръжния съд ще бъдат разпитани свидетелите по делото срещу Б.М, обвинен за убийство.

***
Добрич.
От 10.45 ч. в Регионална библиотека „Дора Габе“ ще се проведе Работа с деца, моето първо посещение в библиотеката.

***
Добрич.
От 18.30 ч. в концертна зала „Добрич“ ще се състои камерен концерт на „Между две столетия“.

***
Пловдив.
От 09.00 часа в Окръжния съд ще се гледа делото срещу С. М., обвинена в документни измами.

***
Пловдив.
От 10.00 часа в Окръжния съд ще се гледа делото срещу Н. Т., обвинен в опит за умишлено убийство.

***
Пловдив.
В 19.30 часа на площад „Централен“ ще бъде открито Седмото издание на Фестивала за улични изкуства „6Fest”. В 20.40 ч. ще се проведе огнено шоу на Антония Николова (София) "Канатица", базирано върху музикални мотиви от българския фолклор. От 21.00 часа „6Fest“ ще завърши с "Латино нощ".

***
Разград.
От 15.00 часа в РБ „Проф. Боян Пенев“, отдел „Изкуство“ ще бъде открита художествена изложба на творците от СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Самуил.

***
Русе.
От 11.00 часа в Зала 1 на Областна администрация ще се проведат консултации за състава на Районната избирателна комисия.

***
Сандански.
От 16.30 ч. на Спортния интернат по плуване ще се състои турнир.

***
Търговище.
От 09.30 ч. на площад „Свобода“ ще се състои ритуал за издигане на знамената на България, Търговище и Европейския съюз.

***
Търговище.
От 10.00 ч. ще се проведе тържественото заседание на Общинския съвет.

***
Търговище/с. Лиляк.
10.00 часа в Народно читалище „Михаил Донев – 1903“ в с. Лиляк ще се проведе Празник на лъжата и шегата.

***
Търговище.
От 17.00 ч. на малката сцена до градския шадраван ще бъде изложен макет на панаирното място от 1868 г. в Ески Джумая.

***
Търговище.
От 21.00 ч. на площад „Свобода“ ще се проведе светлинно дрон шоу.

***
Шумен.
От 10.00 часа в Областната администрация ще се проведат консултации за определяне на състава на РИК-Шумен.

***
Шумен.
От 10.00 ч. в зала 1300 на ДКТ „Васил Друмев“ ще се състои представяне на номинираните пиеси в „Авторски прочит“.

***
Шумен.
От 14.00 ч. в камерната зала на ДКТ „Васил Друмев“ ще бъде излъчен документалният филм „Професор Сашо Стоянов – гражданин на света“.

***
Шумен.
От 18.00 ч. в двора на „Ганушевата къща“ на улица „Цар Освободител“ № 152 писателят Христо Стоянов ще се срещне с читатели.

***
Шумен.
От 19.00 ч. в основната зала на ДКТ „Васил Друмев“ ще се играе „Трима мъже и една Маргарита“ от Лиза Шопова.


 

Източник: http://m.focus-news.net/?action=lists&id=171

 

 

 



121914